První březnovou sobotu jsme zahráli, zazpívali a zatančili na 30. Poberounském masopustu v Zadní Třebani.

Tradiční Hudební ples Notiček se konal 6. dubna. V řevnickém Lidovém domě jsme plesali společně s rakovnickým IdealBANDem. První překvapení na motivy filmu Karlík a továrna na čokoládu připravila Anička Kabátová, druhé překvapení - Bohemian Rhapsody s Mildíkem Frýdlem v hlavní roli, zrežíroval Jonáš. Na plese jsme se rozloučili s kontrabasistkou Luckou Flemrovou.

V pondělí 22. dubna jsme vyrazili na tradiční velikonoční koledu po Řevnicích. Polední zastávka byla u Ledvinků, nejlepší nádivku měli už poněkolikáté Cvancigerovi.

První květnovou sobotu jsme hned třikrát vystoupili na mezinárodním folklorním festivalu Tuchlovická pouť, mimo jiné s obnoveným pásmem Hra na řemesla.

Hraní na festivalu Staročeské máje jsme zahájili 11. května ve Svinařích. Následovaly Zadní Třebaň a Lety.

V polovině června se naše primáška Magda Routová a houslistky Anežka Krutská a Terezka Petrová představily v Rudolfinu na společném koncertu vybraných žáků základních uměleckých škol a České filharmonie.

Poslední červencovou sobotu jsme zahráli na svatbě našeho bývalého člena Wildy.

Dvacátý rok svého působení načaly Notičky tradičně na třebaňském masopustu, a to druhou únorovou sobotu.

Na začátku března se výkvět Notiček představil na koncertě vítězů mezinárodních soutěží v řevnickém Zámečku.

Čtvrtou březnovou sobotu jsme zahráli na vynášení Morany ve Všenorech.

Velikonoční koledování den po Aprílu se rekordně protáhlo: začali jsme tradičně v půl osmé ráno a skončili až těsně po šesté. Velkolepé občerstvení se opět podávalo u Ledvinků a Řezáčů. Existuje video z akce, ale hlavní cenzor ho neschválil...

V sobotu 7.4. se konal Hudební ples, v řevnickém Liďáku nám opět pomohl osvědčený Ideal Band. V rámci překvapení jsme předvedli hudebně-taneční číslo inspirované filmem Ledové království a o půlnoci i to nejlepší z Limonádového Joea, včetně kankánu.

O týden později jsme zahráli na svatbě naší bývalé hornistky Míši Macourkové.

První květnovou neděli jsme představili Seifertovy zhudebněné básně a pásmo Ptačí svatba na mezinárodním folklorním festivalu Tuchlovická pouť. Video ZDE.

Festival Staročeské máje jsme zahájili ve Všeradicích a Svinařích 12. května. O dalších víkendech následovaly Zadní Třebaň a Lety.

Ve čtvrtek 24. května vystoupila řada Notiček na festivalu ZUŠ Open v řevnickém lesním divadle coby součást orchestru, který zahrál několik hitů divadla Semafor.

Semaforský repertoár jsme si zopakovali i druhou červnovou sobotu v rámci Mixfestivalu řevnické ZUŠ.

Týden nato jsme v lesním divadle v Řevnicích oslavili dvacet let existence Notiček. Na pódiu se vystřídaly všechny generace souboru se svými primáškami. Vrcholem koncertu 20 let radosti s Notičkami byl křest nového CD Mamince, s nímž nám pomohla paní doktorka Klára Seifertová, vnučka Jaroslava Seiferta. Po koncertu následovalo nespoutané veselí, když jsme se o něco dříve než obvykle rozloučili se školním rokem. Video z koncertu najdete TADY.

Koncert orámovala tři představení Divotvorného hrnce. Derniéra se konala v neděli 17. června. Za Dianku Šeplavou, která se omluvila pro očekávané mateřské povinnosti, zaskočila v roli Káči Lucka Flemrová.

Notičky netradičně se tentokrát konaly netradičně v pátek -- 22. června.

Na srpnové soustředění jsme se už potřetí vydali do Pasek nad Jizerou, zkoušely se tradičně koledy, ale také staré pecky na vánoční koncert.

Druhou zářijovou sobotu jsme se představili na řevnickém náměstí v rámci festivalu Hravě a zdravě.

Slavný den nastal v neděli 9. září - zahráli jsme na svatbě Simonky a Honzíka Martínkových v lesním divadle v Řevnicích po boku Tango Jazz Bandu, kapel Hm! a Alvik.

V pátek 21. září jsme vystoupili na festivalu Seifertovy Kralupy v Kralupech nad Vltavou. Podávali jsme samozřejmě Seiferta, uchvátil nás báječný zvuk a světlo.

První říjnový pátek jsme na zámku v Loučni pomohli oslavit dvacetiny firmy Pawlica, našeho věrného sponzora.

Hned první prosincovou sobotu jsme se představili v pražském kostele sv. Šimona a Judy, začali jsme netradičně klasikou a pokračovali přes Seiferty a starší kousky ke koledám.

Rok 2018 jsme zakončili Vánočním koncertem na zámku ve Svinařích.

I vystupování v roce 2017 jsme zahájili na Masopustu v Zadní Třebani, tentokrát poslední únorovou sobotu.

Na Apríla se konal v Lidovém domě v Řevnicích tradiční Hudební ples Notiček. Opět jsme si ke spolupráci pozvali kapelu Ideal Band z Rakovníka. První překvapení přineslo gymnastické vystoupení na hudbu ze Sedmi statečných. O půlnoci pak dorazili Boney M a tančil se valčík na hudbu ze suity Maškaráda od Arama Chačaturjana.

Na Velikonoční pondělí 17. dubna jsme obešli celé Řevnice v rámci koledy. Tradiční zastávky s posezením se letos odehrály u Ledvinků a u Řezáčů, nejlepší nádivku měla Iva Fialová a Cvancigerovi.

Každoroční hraní na festivalu Staročeské máje jsme zahájili 6. května v Berouně. Následovala Zadní Třebaň 20. května a Lety o týden později.

První květnovou neděli jsme se vypravili do Tuchlovic na pouť, tentokrát s pásmem zhudebněných básní Jaroslava Seiferta, které jsme představili loni o Vánocích.

Pěkné zastoupení měly Notičky na koncertě v rámci projektu ZUŠ Open v řevnickém lesním divadle 30. května. Sólisté v čele s Magdou Routovou se představili ve společnosti komorního orchestru Camerata Bohemica a pěvkyně Ester Pavlů. Malou noční hudbu v podání žáků ZUŠ v čele s několika Notičkami efektně doprovodila silná průtrž mračen.

První červnovou sobotu jsme zahráli na řevnickém náměstí v rámci Královského průvodu.

V pátek 9. června měl v lesním divadle premiéru muzikál Divotvorný hrnec s Notičkami v hereckých rolích i ve třináctihlavém orchestru. V hlavních rolích se představili úpravce Notiček Saša Skutil či bývalé Notičky Dianka Šeplavá a Jiří Nikodým. Za dva víkendy jsme pro více než pět stovek diváků sehráli šest představení.

Hned o den později se valná většina Notiček postavila na pódium coby součást orchestru na MIX Festivalu ZUŠ Řevnice.

Notičky netradičně, tedy tradiční přehrávka toho nejlepšího, co jsme se naučili v ZUŠce, se konala 21. června.

Poslední červnovou sobotu jsme se sešli u Wildy na zahradě k rozloučení se školním rokem. O hudební doprovod se staral zejména novopečený kytarista Maso.

Na letní soustředění jsme odjeli opět do hotelu Albert v Pasekách nad Jizerou. Zkoušely se hlavně Seifertovy básně na nové cédéčko.

V polovině září jsme se vrátili do lesního divadla v Řevnicích, kde jsme sehráli tři reprízy Divotvorného hrnce.

Říjen jsme strávili intenzivními přípravami na natáčení cédéčka Mamince. Nahrávání proběhlo v osvědčeném studio SONO v Nouzově 26.-29. října, opět pod odborným dohledem Páji Bohatého. Definitivně natočeno jsme ale měli až v polovině listopadu - jeden říjnový natáčecí den nám zrušila bouřka, která odpojila studio od elektřiny.

V pátek 10. listopadu jsme vyvezli Seiferta na tradiční Setkání muzik v pražských Letňanech.

První prosincovou neděli jsme představili Seifertovy básně a výběr z koled na velkém koncertě v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Opět jsme vystoupili samostatně, kostel byl vyprodaný do posledního místečka. Zpestřením byla účast reportérů České televize, kteří s námi natočili reportáž do Událostí v kultuře - začínáme v čase 13:38.

V neděli 10. prosince jsme zahráli na zámku ve Svinařích, další víkend jsme se představili ve sboru Jiřího z Poděbrad ve Tmani

Od konce roku 2015 prošel soubor masivní rekonstrukcí, změny se dotkly skoro všech nástrojů. Nicméně první únorovou sobotu Notičky samozřejmě nechyběly na masopustu v Zadní Třebani.

Hektický týden na přelomu března a dubna začal tradiční velikonoční koledou, která se tentokrát obešla bez sněžení, ovšem nakonec jsme parádně zmokli...

...a zakončil ho hudební ples ve Společenském domě v Zadní Třebani, kam jsme si tentokrát pozvali skvělou kapelu IdealBAND z Rakovníka. První překvapení v režii Marušky Brennerové zmapovalo cestu Sašenky Živné do Jihoafrické republiky, v půlnočním druhém překvapení v hudební režii Kiki Kolářové se pak velké Notičky předvedly jako hvězdy slavného filmu Někdo to rád horké. Nikdo se tentokrát neloučil a pořadatele velmi potěšil nebývale vysoký počet tanečníků, kteří prakticky neslezli z parketu.

Druhou dubnovou sobotu jsme v Letech pomáhali s vynášením Morany. Stejně jako na plese, i tentokrát jsme hráli k tanci.

V polovině dubna jsme zahráli v divadle U Hasičů zaměstnancům španělského velvyslanectví v Praze.

Květen se nesl tradičně ve znamení májových oslav. Zahájili jsme v Černošicích-Mokropsích, pokračovali v Zadní Třebani a končili v Letech.

První červnový víkend jsme nemohli chybět na tradičním košíkářském trhu v Řevnicích, spojeném s královským průvodem císaře Karla IV. z Prahy do Karlštejna.

V polovině června se konal tradiční koncert - Notičky netradičně, jako vždycky v řevnickém Zámečku.

V psychiatrické léčebně v Petrohradu u Rakovníka jsme se představili v sobotu 18. června. O týden později následovalo rozloučení se školním rokem u Martina Wildmanna, s velmi hojnou účastí.

Letní soustředění se tentokrát konalo v Pasekách nad Jizerou. Penzionem Albert zněly zejména nové zhudebněné básně Jaroslava Seiferta, které pro nás připravil dvorní úpravce Pepa Fiala. Po delší době jsme neřešili žádné organizační problémy, soustředění se odehrálo ve veliké pohodě.

Hned první zářijovou sobotu jsme vystoupili na festivalu Hravě a zdravě, který na řevnickém náměstí pořádá OS Náruč.

O týden později jsme zahráli a zazpívali na oslavách 120 let Obce baráčníků v Mnichově Hradišti.

Podzim se nesl ve znamení intenzivních zkoušek na vánoční koncert, který se konal 4. prosince v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Po letech hraní s dalšími soubory jako Hradišťan, The Tap Tap Orchestra či Harafica se tentokrát Notičky představily samostatně. Podávaly se zhudebněné Seifertovy básně a ve druhé polovině koncertu osvědčené koledy české i cizí. Reportáž v Událostech v kultuře z našeho koncertu začíná v čase 13:38.

Se stejným repertoárem jsme vystoupili i na závěrečném koncertu roku 2016, ve Sboru Jiřího z Poděbrad ve Tmani, a to v neděli 18. prosince. Rok jsme završili vánočním večírkem tamtéž.

Druhou únorovou sobotu jsme se představili na masopustu v Zadní Třebáni.

Poslední únorovou sobotu jsme v užší sestavě zahráli na hasičském plese v Řevnicích.

Do Společenského domu v Zadní Třebáni jsme si na tradiční hudební ples 28. března opět pozvali cimbálovou muziku Harafica. Začínalo se pohádkovým představením, sehráli jsme hudebně-dramatický výstup "Jak krtek ke kalhotkám přišel". O půlnoci jsme pak zahráli "Cups (When I'm Gone)" - písničku Anny Kendrick s rytmickým doprovodem na kalíšky, vylepšenou o stepařskou vložku. Loučení bylo tentokrát obzvlášť smutné - na plese nás formálně opustili Kačka Čermáková, Sofka Čížková, Majda Balášová, Sebi Habeš a také Milena Kolářová, kterou coby primáška nahradila Magda Routová.

V pondělí 6. dubna jsme vyrazili na velikonoční koledu po Řevnicích - výjimečně bez Lenky Kolářové, která si užívala dovolené v Jihoafrické republice.

V sobotu 9. května jsme se představili na oslavách v Chodouni a poté i na festivalu Staročeské máje v Litni. O týden později jsme obohatili také májové slavnosti v Mníšku pod Brdy a Všeradicích, další sobotu jsme hráli v Zadní Třebáni a poslední květnovou sobotu ještě v Letech.

V neděli 10. května jsme sehráli pásmo Balada pro banditu na mezinárodním folklorním festivalu Tuchlovická pouť.

První červnovou neděli jsme zahráli na oslavách cestovní kanceláře VTT na závodišti v Praze-Velké Chuchli. Na VIDEOZÁZNAMU z akce začínáme v čase 12:05.

Druhý a třetí červnový víkend patřil reprízám Balady pro banditu v řevnickém lesním divadle.

Koncert Notičky netradičně tentokrát připadl na čtvrtek 25. června. Rekordní počet účastníků hrál přes dvě hodiny.

V sobotu 27. června jsme si na festivalu trampské a folkové hudby Porta v Řevnicích zazpívali společně s Petrem Bendem. Naše vystoupení začíná na VIDEOZÁZNAMU v čase 7:51:00.

Letní soustředění jsme tentokrát absolvovali v Choceradech. Zkoušely se převážně mezinárodní koledy na nové cédéčko.

První zářijovou sobotu jsme zazpívali sborové party skupině The Tap Tap Orchestra na koncertě v řevnickém lesním divadle, pořádaném v rámci festivalu Hravě a zdravě.

V polovině října jsme zahráli v Centru komplexní péče v Dobřichovicích.

Od 16. do 18. října jsme se zabydleli v nahrávacím studiu SONO v Nouzově nedaleko Unhoště, kde jsme natočili vánoční cédéčko Fum, fum, fum, aneb Koledy letem světem. Hudební režie se ujali Kiki Kolářová a Honzík Martínek, mix obsluhoval námi oblíbený Pavel "Pája" Bohatý.

První listopadový pátek jsme se definitivně rozloučili s Baladou pro banditu. Derniéra se odehrála v zaplněném řevnickém kině.

V sobotu 14. listopadu jsme si udělali výlet do Kutné Hory, kde jsme zahráli na Svatomartinském posvícení.

Poslední listopadový den hostila Státní opera Praha další Mikulášský koncert kapely The Tap Tap Orchestra. Nemohli jsme chybět co vokalisté, ale v přímém přenosu České televize jsme dali k lepšímu i Fum, fum, fum.

První prosincovou sobotu jsme vystoupili na Vánočních trzích v Řevnicích.

K prosinci už neodmyslitelně patří Myslivecké Vánoce s Loveckým triem a dalšími trubači v pražském Rudolfinu. Koncert připadl na třetí adventní neděli.

O adventu jsme ještě stihli zahrát spoustě slavných lidí na večírku Potravinářské komory.

V neděli 20. prosince jsme v sýpce zámku ve Svinařích sehráli staronové pásmo Proč dudák dupá, následované vánočním koncertem, při němž jsme pokřtili nové cédéčko. Za kmotry šli Saša Skutil, Honzík Martínek a Honza Flemr, který zaskočil za nemocného Pepu Fialu. Koncert a křest v sále pro dvě stovky lidí sledovalo na 250 diváků a posluchačů.

Copyright (c) 2013 Notičky