Koncertní sezóna roku 2009 začala Notičkám 10. února, kdy zahrály bývalé člence Zlatce Hrubé na maturitním plese.

Masopustní veselí v Zadní Třebani 21.2. se nemohlo obejít bez vystoupení Notiček.

Tradiční, již osmý Hudební ples se odehrál 28. března opět ve Společenském domě v Zadní Třebani. Notičky, které se na pódiu opět střídaly s výborným tanečním orchestrem Karavel, si tentokrát jako překvapení připravily Tři oříšky pro Popelku v podání Mileny Kolářové, která do sálu přijela na živém koni, a také - po desáté večer - píseň All That Jazz z muzikálu Chicago. Na plese se rovněž poprvé prodávala knížka 10 let radosti s Notičkami. Jediným smutným okamžikem bylo loučení se zakládající členkou a hornistkou Míšou Macourkovou a s klarinetistou Tomášem Podrazským, známým též jako Maso.

Velikonoční koledování se letos velmi vydařilo. Notičky obešly celé Řevnice a v trakaři a kasičce skončila rekordní nadílka.

3. května se Notičky s úspěchem představily na Tuchlovické pouti. Na konci května pak zahrály na tradičních Staročeských májích v Zadní Třebani.

K červnovým akcím patřil Královský průvod, účast ve slavnostním průvodu řevnického spolku Havlíček, Notičky netradičně s rekordní účastí a konečně každoroční rozloučení se školním rokem, tentokrát na zahradě u Wildmannů s vydatnou hudební produkcí.

Na soustředění se Notičky koncem srpna vydaly opět do Dolního Dvora v Krkonoších. Na programu měly zejména nové koledy v úpravě trumpetisty Saši Skutila a opět myslivecké písně z pera Josefa Fialy na nové cédéčko. Pozoruhodné bylo nádherné počasí, které trvalo v podstatě po celé dva týdny.

Začátkem září se Notičky prošly Řevnicemi s průvodem Baráčníků v jakési generálce na první ročník soutěže dětských lidových muzik Hudební střípky Jaroslava Juráška. Ta se konala v polovině září v Brně a Notičky se na ní v silné konkurenci moravských souborů předvedly v tom nejlepším světle. Výsledkem bylo dělené první místo!

Poslední zářijový a první říjnový víkend patřil nahrávání nového CD Myslivecká jízda s celkem 23 písničkami. Písně s mysliveckou tématikou upravil výhradně Josef Fiala, hudební režie se ujali Jindřich Kolář a Petr Vacek ze spoluúčinkujícího Loveckého tria, pod zvukovou režií je podepsán Stanislav Sýkora.

V listopadu se soubor představil na setkání lidových muzik v Letňanech. Zvláště milým zpestřením už předvánočního programu pak bylo vystoupení na 20. narozeninách Našich novin 17. listopadu, po němž následoval přednes státní hymny na náměstí v Řevnicích u příležitosti státního svátku. O několik dní později Notičky spolu s Karavelem zahrály na prvním plese dětského domova v Letech a poté ještě vystoupily v Žatci. Poslední listopadovou sobotu soubor pomohl pražskému primátorovi Pavlu Bémovi rozsvítit vánoční strom na beznadějně neprostupném Staroměstském náměstí. O den později rozsvěcela vánoční strom na Pražském hradě i Livia Klausová, opět za účasti Notiček.

Adventní program roku 2009 pro Notičky začal 5. prosince na vánočních trzích na řevnickém náměstí. Ve stejný den se konal tradiční Mikulášský koncert s nadílkou v místním kině, na němž Notičky pokřtily nové myslivecké cédéčko. Soubor také zahrál důchodcům z domova na Zahradním městě a na vánočním posezení v Zadní Třebani.

Čtyři dny před Štědrým dnem se Notičky sešly v Rudolfinu s Hradišťanem k vánočnímu dvojkoncertu s názvem Vinšujem vám. Adventní rozjímání Hradišťanu Notičky opět doplnily nefalšovanou radostí z hraní, přičemž ukázaly, že v Rudolfinu jsou už jako doma. Odpolední vystoupení bylo věnováno dětem včetně našich kamarádů z občanského sdružení Náruč a dětského domova v Letech. Večerní představení v poněkud vážnější atmosféře musely Notičky trochu odlehčit, což se podařilo i díky stavbě neustále se kácejícího sněhuláka v podání mrňavých "houbiček," která všechny přítomné spolehlivě a na dlouho odbourala.

Copyright (c) 2013 Notičky