Dětská lidová muzika Notičky vznikla v roce 1998 v Řevnicích. Soubor, v němž hraje, zpívá a tančí na padesát muzikantů ve věku 3 - 19 let, se zabývá především folklórem středních a jihozápadních Čech a Chodska. Za léta svého působení vychoval několik set dětí, z nichž některé se staly profesionálními hudebníky.

Notičky vystupují na koncertech a festivalech v České republice, pravidelně se účastní mezinárodních folklorních festivalů, ale hrají také v domovech důchodců, pro dětské domovy či tělesně postižené. Notičky se pětkrát úspěšně zúčastnily mezinárodních hudebních festivalů World Fest v Missouri a Festival of Nations v Tennessee v USA. V roce 2008 Notičky natočily pro Českou televizi dva díly nových Zpívánek. Soubor má dosud na kontě osm cédéček, z toho tři vánoční. Poslední desku se čtrnácti zhudebněnými básněmi Jaroslava Seiferta pokřtily Notičky letos v červnu.

Mezi další mimořádné úspěchy souboru patří hraní pro britskou princeznu Annu či společné vánoční koncerty s cimbálovou muzikou Hradišťan v čele s Jiřím Pavlicou, s cimbálovou muzikou Harafica nebo gospelovým sborem Gospel Limited. Zvláštní zmínku zaslouží naše dlouholetá spolupráce s kapelou The Tap Tap Orchestra složenou ze studentů Jedličkova ústavu v Praze.

Copyright (c) 2013 Notičky